Dviratukai

Dviratukai vaikams

Labai svarbu, kad pirmasis dviratukas, kurį vaikas prisimins visą gyvenimą, būtų ypatingas, patogus ir suteiktų daug malonių akimirkų. Dažnai spalvingi, tarsi žaislai atrodantys vaikiški dviratukai, labai greitai lūžta. Todėl ypač svarbu pirkti kokybišką dviratuką. TITĖS RITĖS parduotuvėse sezono metu rasite vaikiškų dviratukų, kurie tinka įvairaus amžiaus vaikams. Ir patiems mažiausiams, ir jau ūgtelėjusiems paaugliams. Norintys ekstremalių pojūčių, galės išbandyti tarsi iš cirko atkeliavusį vienaratį.

Mokydamiesi važiuoti su dviratuku vaikai greitai perpranta ir išmoksta laikyti pusiausvyrą, minti pedalus, vairuoti, naudotis stabdžiais. Dauguma vaikų, mokytis važiuoti dviratuku pradeda su pagalbiniais ratukais šonuose.

Kaip teisingai išsirinkti vaikišką dviratuką?

Pirmiausiai nuspręskite, kur dažniausiai bus naudojamas dviratukas. Kokie yra keliai aplink jūsų namus. Ar su dviratuku važiuosite į gamtą, mišką, o gal jis bus naudojamas tik mieste. Tai svarbu renkantis dviratuko ratus ir padangas. Su vaiku aptarkite kokios spalvos, išvaizdos turėtų būti dviratukas. Dažnai vaikams tai svarbiau nei stabdžiai ar vaikiško dviratuko rėmo tvirtumas.

Auksinė taisyklė

Svarbiausia renkantis dviratuką vaikui yra tinkamas jo dydis. Geriausia kaskart įsigyti tokį, kuris atitinka vaiko ūgį ir amžių. Jeigu vaikiškas dviratukas bus per didelis ar sunkus, jį bus sudėtinga vairuoti, išlaikyti pusiausvyrą. Taip pat tai gali būti pavojinga ne tik jūsų vaikui, bet ir aplinkiniams. Prieš pirkdami, dviratuką nusiveskite vaiką į parduotuvę ir pabandykite keletą dviratukų. Stebėkite, kad vaikas sėdėtų tiesiai, keliai nesiektų rankenų, o stabdžiai, pedalai ir rankenos būtų lengvai pasiekiami.

Vaikiškų dviratukų dydis nusakomas pagal ratų dydį. Pagal tai būtų galima suskirstyti dviratukus į keturias grupes.

–          Pirmieji dviratukai skirti patiems mažiausiams vaikams. Dviratuko ratų dydis turėtų būti iki 16 colių;

–          Antrieji dviratukai skirti 4 – 6 metų vaikams (ratų dydis 16 colių);

–          Trečioji grupė dviratukų skirta 6 – 10 metų vaikams (ratų dydis 20 colių);

–          Ketvirtoji dviratukų grupė skirta 9 – 12 metų vaikams (ratų dydis 24 colių);

Renkantis dviratuką atkreipkite dėmesį į dar keletą esminių dalykų.

Dviratuko svoris

Vaikiško dviratuko svoris yra labai svarbus. Kuo jis bus lengvesnis, tuo paprasčiau vaikui bus jį valdyti, o prireikus pakelti nuo žemės ar panešti.

Dviratuko pedalai

Vaikams, kaip ir suaugusiems, reikia atkreipti į dviratuko pedalų aukštį. Jis turėtų būti toks, kad nuleidus pedalą žemiausiame taške, kojos pėda patogiai atsiremtų.

Dviratuko ratai
Nepirkite vaikiško dviratuko su dideliais ratais, jei juo važinės mažas vaikas. Žinoma, dideli ratai bus patogesni važiuojant šaligatviu ar nelygiu paviršiumi, tačiau tuo pačiu, toks dviratukas išvystys didesnį greitį, bus sunkiau valdomas. Taip pat atkreipkite dėmesį į ratus, jie turi būti tvirtai įtvirtinti, nejudėti į šonus, lengvai suktis. Idealu, jeigu stebulės, ratlankiai ir stipinai pagaminti iš metalo.

Dviratuko stabdžiai
Paprastai dviratukai vaikams turi dviejų rūšių stabdžius: svertinius arba galinius. Svertiniai stabdžiai būna tokie patys kaip ir suaugusiųjų dviračiuose. Svarbu, kad jie būtų lengvai nuspaudžiami ir patogūs vaiko rankai. Dviratukai, kurie skirti jaunesnio amžiaus vaikams, dažniau būna su galiniais stabdžiais.

Išsirinkę dviratuką, triratuką ar paspirtuką, nepamirškite ir apsaugos priemonių – tinkamo šalmo, kelių ir alkūnių apsaugų. Svarbu, kad vaikas nuo mažų dienų įprastų jomis naudotis ir suprastų jų svarbą.

Sezono metu dviratukų galite įsigyti mūsų parduotuvėje „Titė Ritė“ Nemuno g. 2, Panevėžys arba elektroninėje žaislų išparduotuvėje www.zaisluisparduotuve.lt.